ÚLTIMES NOTÍCIES

Comitè Olímpic Andorrà
Comitè Olímpic Andorrà

L’AGENDA ESPORTIVA

Hi han esdeveniments programats de moment

PyeongChang 2018

Rio 2016

JOJ Lillehammer 2016

JOJ Nanjing 2014

Sochi 2014

London 2012

JOJ Innsbruck 2012

JOJ Singapur 2010

Vancouver 2010

Beijing 2008

Torino 2006

Athens 2004

Salt Lake 2002

Sydney 2000

Nagano 1998

Atlanta 1996

Lillehammer 1994

Barcelona 1992

Albertville 1992

Seoul 1988

Calgary 1988

Los Angeles 1984

Sarajevo 1984

Moscou 1980

Lake Placid 1980

Montréal 1976

Innsbruck 1976

Munich 1972

Sapporo 1972

La delegació andorrana a Tarragona 2018

Delegació Esportiva i tècnics J.M. Tarragona 2018

Andorra pateix contra Mònaco la segona derrota a la Copa Davis (0-3)

Albert Llovera disputarà aquesta temporada el Mundial de Rallycross2

Cristian España és baixa en la segona prova del Campionat d’Espanya d’enduro

Andorra perd contra Xipre en el debut a la Copa Davis (0-3)

Sis nedadors participaran en el Campionat d’Espanya Open absolut i júnior, a Màlaga

L’Assemblea General de la FIM i els FIM Awards repetiran a Andorra l’1 i el 2 de desembre

Sis corredors integraran l’equip nacional a la darrera Copa del Món de la temporada

Xavi Cardelús correrà amb una invitació deu curses del Mundial de Moto2

Luz Zurdo i Biel Ruiz competeixen en el Classificatori per als Jocs Olímpics de la Joventut de Buenos Aires

Mònaco, Xipre i San Marino, primers rivals d’Andorra a la Copa Davis

L’andorrà Pere Roquet guanya la Ruta de la Sal 2018 a bord del ‘Marjuin’

La selecció cadet debuta amb una sisena posició al Torneig d’Ágreda

“Tenir tres clubs de vòlei fa que hi hagi més practicants que mai”

El Torneig Andbank arriba a la 18a edició i constarà de set proves

AQUELLA SEGONA POSICIÓ OLÍMPICA

Els ‘isards’ viatgen a Malta amb moltes baixes i una selecció rejovenida

Matías Vargas i Cande Moreno, campions d’Andorra de supergegant

Xavier Consegal i David Francome disputen el Campionat d’Europa Màster en pista coberta

El Col·legi Janer domina el Campionat Escolar d’Andorra per equips

Nàdia Tudó competeix amb la Universitat Delta State al campionat NCAA Divisió II de natació

Joan Verdú i Laura Arnabat es proclamen campions d’Andorra de descens

L’equip format per Clàudia Brunet, Clàudia Guri i Patrícia Vicente guanya en el Circuit 3×3 català

Victòria de Gaudi Vall en el Trial de Nens de l’Anoia, de la Copa Catalana

David Lescano es classifica per a la final del Campionat de França júnior en -100 quilos

Carles Gómez i Dayane Huerta, campions d’Andorra de cros a la Borda Mateu

Anna Isal participarà en el Campionat d’Espanya infantil d’hivern, a Pontevedra

Les gimnastes andorranes assoleixen deu medalles a la 3a fase de la Copa Catalana Individual

El Club Fudo-Shin, amb 18 medalles d’or, domina en el Campionat Nacional

Jaume Martí, en l’inici del compte enrere per a les Finals de la Copa del Món 2019

Joan Verdú signa una històrica novena posició en el descens de les Finals de la Copa d’Europa

Mireia Gutiérrez no acaba l’eslàlom de les Finals de la Copa d’Europa

El CTT Valls del Nord domina en el 7è Interclubs d’Andorra

Marc Oliveras, 26è, suma 5 punts de Copa d’Europa en el supergegant de les Finals

Primera jornada del clínic de tecnificació de patinatge amb Sara Locandro

La federació reactiva internacionalment la selecció masculina sènior de ‘sevens’

Quatre gimnastes de l’equip nacional competiran a final de mes a Sofia

Podi femeni 2008

Quatre rècords en la Lliga Base de Braça celebrada a Encamp

“Des que vaig entrar al món de l’atletisme, ha sigut la meva passió”

Nova victòria de Joan Verdú en el segon gegant FIS de Courchevel

La caiguda a La Molina porta Lluís Marín a finalitzar la temporada abans d’hora

Els germans Lomero baten el rècord d’Andorra absolut i de 17 anys dels 50 metres papallona

Gaudi Vall lidera la Copa Catalana Trial de Nens després de dues proves

La Federació organitza unes jornades de tecnificació amb una de les millors entrenadores del món

Arnau Roig guanya la medalla de plata en els 60 metres del Català Sub-18 de pista coberta

Joan Verdú s’imposa en el gegant FIS de Courchevel

Léa Adam queda eliminada en la primera ronda del Campionat d’Espanya júnior

Serni Ribera i Jaime Chaderat guanyen els campionats Comarques Pirinenques Sub-12 i Sub-10

Sandra Herver cau eliminada en primera ronda a Salzburg

Carlos Ezpeleta i Miquel Socias, campions de les Crèdit Andorrà GSeries 2018

Joan Verdú es queda a 12 centèsimes de la segona mànega en Copa del Món

Lluís Marín pateix una forta caiguda en vuitens de la Copa del Món de La Molina

Vicky Jiménez, campiona del Focus Tennis Academy Open de Rotterdam

Cristina Llovera, 44a classificada en els 60 metres llisos del Mundial de pista coberta

Lluís Marín es guanya una plaça per a les finals a la Copa del Món de La Molina

Vicky Jiménez es classifica per a la final del torneig de Rotterdam

Carmina Pallàs es lesiona de gravetat a la Copa d’Europa de Crans-Montana

Quatre podis de les gimnastes andorranes a la 1a Fase de la Copa Catalana de rítmica

Luz Zurdo es penja la medalla de bronze en l’Open d’Eslovènia en júnior -68 quilos

Els vuit nedadors andorrans milloren marques en el Campionat de Catalunya aleví

Bernat Lomero es proclama campió de Catalunya universitari en els 50 metres papallona

Pere Rullan i Filippo Beccari dominen en la primera edició de l’Andorra Skimo 10

El Mundial de curses de muntanya de Canillo s’endarrereix un dia per la Vuelta

Cristina Llovera, única representant al Mundial indoor de Birmingham

Victòria de Vicky Jiménez amb Taisia Yakunina en dobles a Holanda

Xevi Pons i Miquel Socias lideren les Crèdit Andorrà GSeries a falta d’una jornada

Bronze de Léa Adam en la Supercopa d’Espanya absoluta, a Barcelona

L’equip nacional torna del Campionat d’Europa d’esquí de muntanya amb bons resultats

Irineu Esteve, en el podi dels més joves a PyeongChang

Irineu Esteve tanca la seva participació olímpica amb un 34è lloc en els 50 quilòmetres clàssic

Esther Barrugués tanca la qualificació en el Campionat d’Europa, a Hongria

El fort vent obliga a cancel·lar la prova ‘sprint’ sènior del Campionat d’Europa

Els pilots Dani Sordo i Àlex Rins, convidats a les Crèdit Andorrà GSeries

Irineu Esteve afronta amb “sensacions bones” la cursa dels 50 quilòmetres

Jaume Martí fa un primer balanç de la participació de l’equip andorrà en els Jocs

Una dotzena de medalles per a Andorra al Trofeu Josep Tresserras de natació

Les finals de la Copa d’Europa reuniran 190 corredors de 25 països

Irineu Esteve prepara sense contratemps la cursa dels 50 quilòmetres clàssic de dissabte

Les seleccions femenines de bàsquet 3X3, entre les 4 millors dels rànquings FIBA

“El meu somni és participar en uns tercers Jocs Olímpics, ara en golf”

Esther Barrugués participarà divendres en el Campionat d’Europa, a Hongria

Onze corredors integraran l’equip nacional d’esquí de muntanya en el Campionat d’Europa

Joan Verdú no completa la segona mànega del gegant olímpic

Irineu Esteve obté un gran 27è lloc als Jocs en els 15 quilòmetres patinador

Mireia Gutiérrez conquereix un Top-30 en l’eslàlom dels Jocs, tot i els problemes dels últims dies

Joan Verdú signa el segon Top-30 a PyeongChang en el supergegant i Marc Oliveras és 33è

El Valls del Nord domina en el 3r Open d’Andorra de tennis taula

Lluís Marín pateix una caiguda per culpa d’un rival i queda eliminat en vuitens de final

Joan Verdú acaba 37è i Marc Oliveras no completa el descens olímpic

Més d’una seixantena d’esquiadors en el Memorial Manel Cerqueda de veterans

L’Automòbil Club reprograma el calendari de les GSeries Crèdit Andorrà

Esther Barrugués millora el seu rècord d’Andorra al Campionat d’Espanya d’aire comprimit

Joan Verdú i Marc Oliveras es colen en el top-30 de la combinada alpina

Léa Adam es classifica brillantment per al Campionat d’Espanya júnior

Sophie Dusautoir i Pere Rullan guanyen a la pista l’Àliga

Silvio Moreira i Sandra Herver perden al Series A Karate 1 de Guadalajara

Irineu Esteve debuta als Jocs amb un 46è lloc en una cursa amb problemes

L’equip nacional competeix amb problemes a la Copa del Món de Puy Saint Vincent

Joan Verdú, Marc Oliveras i Irineu Esteve, els primers a estrenar-se als Jocs de PyeongChang

Mireia Gutiérrez completarà demà l’equip olímpic a PyeongChang

Sandra Herver i Silvio Moreira participaran en el torneig Series A de karate de Guadalajara

Carla Varas no participarà en el Gran Premi de Moscou de rítmica per lesió

“La gimnàstica rítmica exigeix que li dediquis moltes hores”

Setena posició de l’equip femení de la Federació al Campionat de l’Occitània

Joan Verdú, Marc Oliveras i Irineu Esteve marxen cap a PyeongChang

Carlos Ezpeleta i Edgar Montellà guanyen en la segona etapa de les Crèdit Andorrà GSeries

El SAE Sant Julià i el Serradells es reparteixen les victòries a la Lliga de base i la Lliga de Figures

Sandra Herver, medalla de plata en el Campionat de Madrid absolut

Andorra acaba en quart lloc al Campionat d’Espanya B de cúrling, a Vielha

Irineu Esteve signa una excel·lent cinquena posició en el Mundial Sub-23

Gina del Río acaba en una destacada setena posició en el Campionat d’Europa cadet, a Sotxi

Irineu Esteve serà el banderer de la delegació andorrana a PyeongChang

L’equip Andorra 1 s’adjudica la 26a edició del Trofeu Borrufa

Nil Solans s’adjudica per tercera vegada els Ice Gladiators

L’equip d’Andorra suma sis medalles en la tercera jornada del Borrufa

Irineu Esteve signa una excel·lent quarta posició en el Mundial Sub-23

Recepció a Govern a la delegació que representarà a Andorra als Jocs de PyeongChang

Tres medalles més per a Andorra a la segona jornada del Trofeu Borrufa

Carola Vila acaba 37a en l’estrena del Mundial Júnior i Sub-23

Presentació de la vestimenta que lluirà la delegació d’Andorra als Jocs de PyeongChang

Quatre karatekes participaran en el Campionat d’Europa cadet-júnior i Sub-21 de Sotxi

Or per a Nàdia Bernat i bronze per a Carla Mijares en l’estrena del Trofeu Borrufa

La Federació de Natació i Andbank signen un acord de patrocini per dos anys

Dos equips participen en la tercera Jornada de la Lliga Catalana de Figures

Bernat Lomero millora un rècord d’Andorra absolut amb mínima per a Tarragona 2018

Carlos Ezpeleta i Pol Vila s’imposen en la primera jornada de les Crèdit Andorrà GSeries

E

Léa Adam, Marc Reig i David Lescano, medallistes en el Campionat de Catalunya júnior

25 pilots participaran en la primera jornada de les Crèdit Andorrà GSeries

QUATRE VEGADES OLÍMPICS

Cinc esportistes representaran Andorra en els Jocs de PyeongChang

Nil Solans repeteix doble victòria en la penúltima jornada dels Ice Gladiators

Els equips de la Xina i Sri Lanka, novetats en la 26a edició del Trofeu Borrufa

Geòrgia, Letònia i Kazakhstan, rivals d’Andorra a la nova UEFA Nations League

El Rítmica Serradells domina en la primera fase de la Copa Andorrana de conjunts

Nahuel Carabaña rebaixa el rècord d’Andorra júnior dels 3.000 en pista coberta

La primera jornada de les Crèdit Andorrà GSeries comptarà amb una graella de luxe

Cristina Llovera i Carlota Malaga milloren rècords d’Andorra promesa i juvenil

21 jugadors obren la Fase Prèvia del Campionat de Catalunya per edats

Cinc medalles per al taekwondo andorrà a l’Open d’Aragó

Bona experiència pels arquers andorrans en la Copa del Món de tir de sala, a Nimes

L’equip cadet de la FANDJUDO competeix a la Copa d’Espanya d’Hondarribia

Carmina Pallàs acaba 46a en el segon descens de la Copa del Món de Cortina d’Ampezzo

Irineu Esteve prepara la participació en el Mundial sub-23 amb un 36è a la Copa del Món de Planica

Xavi Areny, 33è, el millor andorrà a la Copa del Món de Villars

Lluís Marín acaba 40è en la Copa del Món d’Erzurum (Turquia)

Sis corredors de l’equip nacional competiran a la Copa del Món Skimo-Villars, a Suïssa

Una dotzena de nedadors andorrans participaran en el Campionat de Catalunya absolut i júnior

Nil Solans s’apropa a reeditar el títol dels Ice Gladiators

“La meva principal motivació per a seguir és córrer, m’apassiona”

La Font Blanca espera prop de 250 participants i unes condicions excel·lents

Tres arquers participaran en el Torneig de Nimes, puntuable per a la Copa del Món

Xavier Martínez s’adjudica el 4t Torneig Interclubs en categoria absoluta

Nil Solans manté el domini als Ice Gladiators després de la segona jornada

Lluís Marín té programades quatre Copes del Món abans dels Jocs

Carla Varas buscarà el bitllet per als Jocs Olímpics de la Joventut de Buenos Aires

Carmina Pallàs completa les primeres curses de velocitat en Copa del Món

Podis d’Arnau Soldevila i Euan Prieto al Campionat d’Espanya de verticals

Grans resultats dels equips de la Federació Andorrana de Judo

Nil Solans domina en la primera jornada dels Ice Gladiators 2018

Mireia Gutiérrez: “Aquest resultat és una injecció molt forta de positivitat”

Vicky Jiménez, campiona del torneig de Barcelona del Rafa Nadal Tour

Mireia Gutiérrez es classifica 27a en l’eslàlom nocturn de Copa del Món de Flachau

L’Automòbil Club ajorna la primera etapa de les Crèdit Andorrà GSeries 2018

Tot a punt per a l’inici de la tercera edició dels Ice Gladiators

Triple podi per a la Federació Andorrana de Muntanyisme a la Trace Catalane

“Físicament, els rivals a la Copa del Món fan dos o tres com jo”

gen

Mireia Gutiérrez, 42a a l’eslàlom de Copa del Món de Kranjska Gora

Irineu Esteve repeteix podi a Suïssa i lidera la general de la Copa d’Europa

Segona posició d’Irineu Esteve a la Copa d’Europa de Campra

La Federació Andorra de Tir amb Arc celebra amb normalitat l’assemblea ordinària

Cristian España i Jordi Ginesta afronten les darreres hores abans del debut en el Dakar 2018

La Font Blanca serà la primera prova de la Copa del Món retransmesa per televisió

La primera etapa de les Crèdit Andorrà GSeries ja té els horaris definits

El ‘freeride’ pot formar part de les activitats de la Federació Andorrana de Muntanyisme

Mireia Gutiérrez ocupa la 43a posició a l’eslàlom de Copa del Món de Zagreb

2018: Un any amb tres grans cites esportives

Gerber Martín i Sophie Dusautoir, triomfadors a la 3 Fronteres MoraBanc Dynafit

Xavier Martínez es classifica per a les finals del Campionat de Catalunya juvenil

Cristian España torna al Dakar amb nova moto i més ambició que mai

Mireia Gutiérrez, 48a en l’eslàlom de la Copa del Món de Lienz

Mònica Ramírez ascendeix amb el CE Mediterrani a la Divisió d’Honor de clubs

El COA anuncia les mínimes i els criteris per a Tarragona 2018

Lluís Marín no es classifica per a les finals a la Copa del Món de Cervinia

Carmina Pallàs suma els primers punts a la història en descens de Copa d’Europa

Natàlia Gallego encapçala una junta continuista

Natàlia Gallego, nova presidenta de la Federació Motociclista d’Andorra

Tres medalles per a Anna Isal en el Campionat de Catalunya infantil

L’equip nacional de patinatge sobre gel, al Campionat d’Espanya

José Manuel López i Gerard Ferrer, vencedors de l’Andorra Winter Rally

Excel·lent actuació de Xavi Areny i Sophie Dusautoir

Quàdruple presència d’esquiadors FAE en la Copa del Món

Mireia Gutiérrez, setena a la general d’eslàlom de la Copa d’Europa

Els Ice Gladiators 2018 es concentren al mes de gener

Intens cap de setmana de motor amb el Trofeu Andros i l’Andorra Winter Rally

Greu lesió de Maeva Estévez a la Copa del Món de Val Thorens

“Volem que tot l’esport andorrà es vegi reflectit en aquesta pàgina”

Gran paper de Nahuel Carabaña a l’Europeu de cros júnior

64 lluitadors al Trofeu de Nadal

La Nit de l’Esport premia els millors de l’any

Les lligues de base de natació, a ple rendiment

Podi de Léa Adam en el Tournoi Excellence cadet de Nîmes

La Federació vol allargar l’organització del Qualifier europeu de 3X3 fins el 2021

Scotty Jordan anuncia que deixa el Freestyle d’alta competició

La meteorologia permet celebrar només mig campionat d’Andorra d’hivern

La Copa d’Andorra d’esquí de muntanya constarà de nou proves

Maeva Estévez millora en el segon ‘boardercross’ de Copa d’Europa

Mireia Gutiérrez, 14a en el segon eslàlom de Copa d’Europa de Funesdalen

Maeva Estévez debuta a la Copa d’Europa de ‘boardercross’

Les Crèdit Andorrà GSeries tindran cinc jornades

La federació presenta l’equip nacional d’esquí de muntanya

Andorra ja coneix els rivals a la Copa Davis 2018

Nahuel Carabaña, segon a la Cursa Jean Bouin de Barcelona

Irineu Esteve i Carola Vila reprenen la competició a Noruega

Participació a la Trobada d’Escoles de bàsquet de Bellpuig

Tània Margarido, quarta classificada a l’Open Andorra 2017

Èxit del FIBA 3×3 Fast Track Sub-18 al Prat Gran

Andorra organitza el Fast Track International 3×3 U18

Jordi Raposeiras tanca la temporada a Jerez amb el seu millor resultat

Grup FAE Oficial

Joan Verdú i Marc Oliveras se sumen a Mireia Gutiérrez a la Copa del Món

Medalles per als judokes andorrans a Barcelona i Eibar

Els germans Martínez, a l’Interzonal de Bàscara

Estrena en el Circuit Català de Trofeus de natació

Victòria de Vicky Jiménez a la Yellow Bowl

Els ‘Isards’ perden, però ofereixen bona imatge contra Israel

Jaume Martí, en el Comitè d’Honor de les finals de la Copa del Món 2019

Doble activitat per a la Federació Andorrana de Judo

Joan Verdú disputarà la Copa del Món de Sölden

Nous campions d’Andorra de tir olímpic Round 900

Mònica Doria i Laura Pellicer, a l’Europeu júnior i sub-23

Mínimes J.O. Rio 2016

Mínimes JPEE San Marino 2017

Delegació esportiva JPEE San Marino 2017

Mínimes FOJE Györ 2017

El Territori Special busca voluntaris

Mònica Doria, semifinalista a la Copa del Món de La Seu

Dues derrotes en el Torneig de Pretemporada

Medalla de bronze per a Léa Adam al FOJE de Györ 2017

Recepció a Govern de l’equip andorrà al Festival Olímpic de la Joventut de Györ

Èxit del Dia Olímpic 2017

Presentació del Dia Olímpic 2017

Andorra torna dels Jocs de San Marino amb disset medalles

Recepció a Govern de la delegació andorrana a San Marino

Nous membres de la Comissió Permanent 2016-2020

Membres del COA (2016-2020)

Feliç 2017

XX Assemblea General de l’ACNO 2016

Resultats dels atletes andorrans en els Jocs de Rio 2016

Presentació a Govern de la delegació que participarà a Rio 2016

Presentació de la roba oficial per als Jocs de Rio 2016

Dia Olímpic 2016

Jocs Esportius de la Gent Gran 2016

Estudi de comportaments de vida i esportiu de la Gent Gran d’Andorra

Ara i aquí 18/05/2016

Assemblea General dels JPEE a San Marino

Seminari dels COE’s a Tarragona

Presentació dels Primers Jocs Esportius de la Gent Gran d’Andorra

Assemblea General dels COE a Praga

Participació a l’Assemblea General dels COE, a Minks

Participació a l’Assemblea General del CIJM, a Pescara

Presentació de l’equip als Mediterranean Beach Games Pescara 2015

Presentació de la delegació als JOJ d’hivern Lillehammer 2016

Presentació de la delegació al FOJE Tbilisi 2015

Dia Olímpic 2015

Activitats Gent Gran Activa Naturlandia 2015

Programa Dia Olímpic 2015

Resultats Jocs Europeus de Baku

Resutats dels Jocs dels Petits Estats d’Islàndia

Presentació de la roba per als Jocs d’Islàndia i Baku 2015

Delegació d’Andorra a Baku 2015

Cursa del Dia Olímpic 2015 – Dream Runners

Delegació d’Andorra als JPPE Islàndia 2015

International Day of Sport for Development and Peace

Mínimes per als Jocs programats per a l’any 2015

Universiada Granada 2015

Universiada Granada 2015

Delegació a la Universiada Granada 2015

Delegació Andorrana a Vorarlberg-Liechtenstein 2015

Bon Nadal i Pròsper 2015

Entrega del pin de participació en els Jocs Olímpics de Sochi 2014

Lliurament del Premi CIO 2014 i xec premi a Laura Pellicer

Minimes dels FOJE de Tbilisi 2015

Èxit de l’Aiguagim Gent Gran Activa Caldea 2014

Loteria de Nadal

Participació a l’Assemblea General dels COE, a Baku

Mínimes dels Jocs Europeus de Baku 2015

Participació a l’Assemblea de l’ACNO, a Bangkok

En marxa una jornada amb Aiguagim a Caldea

Gent Gran Activa – Envelliment actiu (formació)

Imatges Gimcana Les Pardines 2014

Gent Gran Activa a les Pardines 2014

Calendari i Resultats YOG Nanjing 2014

Presentació delegació Nanjing 2014

Delegació dels Jocs Olímpics de la Joventut Nanjing 2014

Dia Olímpic 2014

Lliurament premi del CIO a Isidre Baró

Programa Dia Olímpic 2014

Mínimes dels Jocs dels Petits Estats d’Iceland 2015

Resultats Sochi 2014

Aixecada de Bandera a Sochi

Delegació dels Jocs Olímpics de Sochi

Imatges Esport Saló Gent Gran 2013

Imatges Dona i Esport 2013

Controls antidopatge als Jocs de Luxemburg

El COA al Saló de la Gent Gran 2013

1.057 esportistes en el Dia Olímpic 2013

Jornada de promoció Dona i Esport 2013

Thomas BACH, elegit nou president del CIO

Olímpics Andorrans al pavelló del MIG

Diapos Dia Olímpic 2013

Diapos 60 i més

Desfilada de la delegació andorrana a Mersin 2013

Aixecada oficial de la Bandera d’Andorra a Mersin 2013

Desfilada de la delegació andorrana a Pescara 2009

Vídeo resum 60 i + com seguir actiu

Entrevista ATV Antonio Casimiro i Jacint RISCO

Article DdA 60 i +

Vídeo resum del Dia Olímpic 2013

Universiada Kazan 2013

Resultats de Mersin

Jocs del Mediterrani a Mersin

Presentació de la delegació andorrana als JMED Mersin 2013

Programa Dia Olímpic 2013

Lliurament Premi CIO

Exposició Olímpics Andorrans a Andorra la Vella

Conferència 60 i + com seguir actiu

Llista definitiva pels JMED 2013

Accés als resultats dels Jocs dels Petits Estats 2013

Sopant amb la delegació

Presentació delegació Luxemburg 2013 a Andbank

34è Seminari dels Comitès Olímpics Europeus

35è Seminari dels Comitès Olímpics Europeus

Xerrada col·loqui Somni Olímpic

Llista definitiva pels GSSE 2013

Inauguració Olímpics Andorrans a Escaldes-Engordany

Mascota Jocs dels Petits Estats Luxembourg 2013

Reunió de Caps de Missió i Comissió Tècnica a Luxemburg

Inauguració Exposició Olímpics Andorrans a Sant Julià de Lòria

Inauguració Exposició Olímpics Andorrans a Encamp

Coneixeu el calendari i els resultats dels andorrans a Brasov 2013

Desfilada de la delegació andorrana a Brasov 2013

Presentació de la Delegació andorrana al FOJE Brasov 2013

Delegació Andorrana a Brasov 2013

Carles Visa a la Reunió de Caps de Missió a Sochi

Permanent COA 2013-2016

Exposició dels Olímpics Andorrans a Canillo

Atletes becats per a Sochi 2014

Les Jeux Européens sont lancées

Inauguració Olímpics Andorrans a la parròquia de la Massana

El COA en el dia del voluntariat 2012

Xerrada col·loqui sobre activitat física i nutrició

Participació d’Antoni Bernadó als Jocs en marató

Participació de Joan Tomàs als Jocs en Tir

Participació de Cristina Llovera als Jocs en Atletisme

Calendari competicions Londres

Participació d’Hocine Haciane als Jocs en natació

Participació Daniel Garcia als Jocs en Judo

Inauguració dels Jocs

Aixecada oficial de la Bandera d’Andorra

Arribada a Londres de la delegació andorrana

Recepció governamental als representants als Jocs de Londres 2012

Presentació Vestimenta a Andbanc

Delegació dels Jocs Olímpics de Londres

Recepció de cloenda a Andbanc

Joan Verdú obté medalla de Bronze a Innsbruck en supergegant

Abanderada de la cerimònia inagural dels J.O. de la Joventut d’Innsbruck.

Jocs Olímpics de la Joventut 2012

Recepció de cloenda a Govern

Repàs a LieGames 2011

Retorn a Andorra amb 3 medalles d’or al sarró

Resultats dels LieGames 2011

La delegació andorrana celebra el sopar de cloenda, amb record per Jordi Cerqueda

Ànims Vicepresident!

Una mica de l’obertura dels LieGames

A dues hores de la cerimònia d’obertura

Presentació a Govern de la delegació de Liechtenstein

Vídeo presentació LIE GAMES 2011

Llista definitiva pels Jocs dels Petits Estats 2011

Presentació delegació de Liechtenstein 2011

Delegació per nombre als GSSE 2011

Presentació de la roba de la delegació per a Liechtenstein

La delegació de Liechtenstein, pendent de la subvenció

La delegació andorrana presenta la cinquena llista més nombrosa d’atletes

Presentació delegació Liberec 2011

Festival Olímpic de la Joventut de Liberec 2011

Homenatge als atletes de Singapore 2010

L’esquaix a Liechtenstein 2011

Becats per a London 2012

Medalla de bronze per equips en Judo a Singapur

La delegació ja es troba a Singapur

Jocs Olímpics de la Joventut Singapur 2010

A 99 dies dels JOJ de Singapur

Coneixeu les opinions dels nostres visitants a la web durant els Jocs de Vancouver

Lluís Marín serà l’abanderat de la cerimònia d’inauguració a Vancouver 2010

Sofie Juarez s’uneix a l’equip olímpic de Vancouver

Coneixeu el calendari, els resultats i les imatges dels andorrans a Vancouver 2010

Delegació andorrana als Jocs Olímpics de Vancouver 2010

Recepció governamental als representants als JO de Vancouver 2010

Presentació de la roba de la delegació andorrana als JO Vancouver 2010

Compte enrere per Vancouver 2010

Places d’Universalitat – YOG 2010

Alguns dels herois de Xipre 2009

Desfilada Xipre 2009

Descripció dels JO de la Joventut d’estiu del 2010

Descripció JO d’hivern de la Joventut 2012

Els Jocs de Pescara 2009, resultats decebedors?

Medallistes andorrans Xipre 2009

Sortida de la delegació cap a Pescara

Agraïments

Llista d’atletes a Xipre 2009

Montse Garcia portarà la bandera d’Andorra a Beijing

-->