Amb el patrocini

Bàner

Estudi de comportaments de vida i esportius de la Gent Gran d'Andorra

  

Estudi de la Gent Gran Andorra 2016

 

Valors Olímpics

  

Proposta OVEP (pdf)

Valors Olímpics (pdf)

 

Recerca de continguts

Productes COA

 

Pins del COA
Pins amb el nou
escut del COA,
dedicats i antics

Veure catàleg

 

Socis Olímpics

 COI    ANOC
   IOA  AOA

Fòrums de debat i opinió

 

 

Recepció a Govern de l'equip andorrà al Festival Olímpic de la Joventut de Györ PDF Imprimeix Correu electrònic
Actualitat - Actualitat
dijous, 20 de juliol de 2017 16:37

                                                                                                                                                                                                                                                              

El Comitè Olímpic Andorrà ha presentat avui a l'Edifici Administratiu de Govern, amb presència del cap de Govern, Antoni Martí, de la ministra d'Esports, Olga Gelabert, i del president del COA, Jaume Martí, la delegació que representarà Andorra al Festival Olímpic de la Joventut Europea (FOJE), que tindrà lloc a Györ (Hongria) del 23 al 29 de juliol. 

L'equip andorrà estarà compost per set esportistes i tres tècnics, i Jordi Verdaguer, membre de la comissió permanent del COA, serà el cap de missió. En la delegació hi ha representats tres esports: atletisme, natació i judo.

Els set esportistes són: Arnau Roig i Carlota Malaga (Atletisme), Tomàs Lomero i Patrick Pelegrina (Natació) i Pere Armenta, Mikel Babi i Lea Adam (Judo), amb els tècnics respectius, Abraham Férriz, Antoni Sardà i Toni Besolí. 

El Festival Olímpic de Györ donarà el tret de sortida el diumenge 23 de juliol amb la cerimònia inaugural i els representants del país competiran els dies següents:

Dilluns 24 de juliol: Arnau Roig i Carlota Malaga: 100 metres llisos i Patrick Pelegrina (100 metres braça) i Tomàs Lomero (100 metres papallona).

Dimarts 25 de julliol: Patrick Pelegrina i Tomàs Lomero (50 metres lliures) i Pere Armenta (judo, -55 quilos).

Dimecres 26 de juliol: Arnau Roig (200 metres llisos) i Carlota Malaga (400 metres tanques) i Patrick Pelegrina i Tomàs Lomero (200 metres estils).

Dijous 27 de juliol: Patrick Pelegrina i Tomàs Lomero (100 metres lliures) i Mikel Babi (judo, -73 quilos).

Divendres 28 de juliol: Tomàs Lomero (200 metres papallona) i Lea Adam (judo, -70 quilos).

 

La delegació tornarà a Andorra el diumenge 30 de juliol. 

 

 
 

Imatges

Pròxims esdeveniments

Especial OG 2012

cristina llovera.jpg