Amb el patrocini

Bàner

Estudi de comportaments de vida i esportius de la Gent Gran d'Andorra

  

Estudi de la Gent Gran Andorra 2016

 

Valors Olímpics

  

Proposta OVEP (pdf)

Valors Olímpics (pdf)

 

Recerca de continguts

Productes COA

 

Pins del COA
Pins amb el nou
escut del COA,
dedicats i antics

Veure catàleg

 

Socis Olímpics

 COI  EOC  ANOC
   IOA  AOA

Fòrums de debat i opinió

 

 

Eleccions al Ple del COA PDF Imprimeix Correu electrònic
Institucional - Institucional
dimarts, 13 de gener de 2009 02:00

Nou plenari del Comitè Olímpic Andorrà.

 

Amb l’elecció , el passat dilluns 19 de gener ,dels tres membres de l’antiga Comissió Permanent i dels 8 membres cooptats , ha quedat completada la nova Assembleao Plenari del COA.Així  per completar el procés electoral ja només resta l’elecció de la nova Comissió Permanent .  Les dates i hores  que cal tenir presents per aquesta elecció son:

 

-Data i hora límit per la presentació de candidatures : 2 de febrer a les 20.30 hores.

-Data i hora de les eleccions : 4 de febrer a les 20.30 hores. 


Federacions Olimpiques

 

 
-Ferran Riu Minguella -Federació Andorrana d'Atletisme ( 4 vots)
 
 
 
 
 
-Joaquim Tomàs Baldrich -Federació Andorrana de Basquetbol ( 3 vots)
-Josep Antoni Guerra Alvarez -Federació Andorrana de Canoa-Caiac ( 4 vots)
-Lluís Torralba Massip -Federació Andorrana d'Esports de Gel ( 3 vots)
-Albert Coma Zamboni -Federació Andorrana d'Esqui ( 6 vots )
-Eva Rodriguez Machado -Federació Andorrana de Gimnàstica ( 3 vots)
-Didier Aleix Tugas -Federació Andorrana d'Hípica ( 3 vots)
-Jacint Risco Subirà -Federació Andorrana de Judo ( 3 vots )
-Josep Anton Juste Esteban - Federació Andorrana de Natació ( 4 vots)
-Antoni Vilella - Federació Andorrana de Taekwondo ( 3 vots)
-Francesc Garcia Garcia -Federació Andorrana de Tennis ( 3 vots )
-Patrick Rodriguez Chalais - Federació Andorrana de Tennis-taula ( 3 vots)
-Joan Tomás Roca -Federació Andorrana de Tir ( 3 vots)
-Josep Maria Pla -Federació Andorrana de Vela ( 3 vots )
-Tomás Riart Escriba -Federació Andorrana de Voleibol ( 3 vots )
 
 Representants de les Federacions no Olímpiques
-Antoni Garcia -Federació Andorrana de Karate ( 1 vot )
-Hector Pascó Suriol -Federació Andorrana de Muntanyisme ( 1 vot )
-Gualbert Osorio Achurra -Special Olimpics (1 vot)
Representants dels Atletes Olimpics
-Carolina Cerqueda Santacreu (1 vot)
-Vicky Grau Muxella ( 1 vot)
-Francesc Repiso Moreno ( 1 vot)
-Santiago Lopez Prats ( 1 vot )
Membres de l'antiga Comissió Permanent
 -Jaume Martí Mandicó ( 1 vot)
-Manuel Fernández Hermoso  ( 1 vot)
 -Jordi Cerqueda Sierra ( 1 vot )
Membres cooptats
-Àlex Antor Seignourel -Proposat per F. Esqui (1 vot )
-Miquel Armengol Pons -Proposat per F. Judo (1 vot)
-Josep Graells Esquius -Proposat per F.Atletisme (1 vot)
-Josep Martinez Crespo -Proposat per F. Tennis (1 vot)
-Jordi R. Minguillón Capdevila -Proposat per F. E.Gel (1vot)
-Laura Salvans Abetlla -Proposada per F. Tir (1 vot)
-Marisa Sanchez Castrillo -Proposada per F. Canoe-Caiac (1 vot)
-Jordi Verdaguer Ferrer -Proposat per F. Basquetbol (1 vot )
Membres d'Honor
-Isidre Baró Cabanes -President Honorari
-LLuis Molné Armengol -President Honorari
-Josep Mª Cosan - Membre d'Honor
 
 

 

 
 

Imatges

Pròxims esdeveniments

Especial OG 2012

cristina llovera.jpg