Amb el patrocini

Bàner

Recerca de continguts

Productes COA

 

Pins del COA
Pins amb el nou
escut del COA,
dedicats i antics

Veure catàleg

 

Socis Olímpics

 COI  EOC  ANOC
   IOA  AOA

Fòrums de debat i opinió

 

 

Eleccions al Ple del COA PDF Imprimeix Correu electrònic
Institucional - Institucional
dimarts, 13 de gener de 2009 02:00

Nou plenari del Comitè Olímpic Andorrà.

 

Amb l’elecció , el passat dilluns 19 de gener ,dels tres membres de l’antiga Comissió Permanent i dels 8 membres cooptats , ha quedat completada la nova Assembleao Plenari del COA.Així  per completar el procés electoral ja només resta l’elecció de la nova Comissió Permanent .  Les dates i hores  que cal tenir presents per aquesta elecció son:

 

-Data i hora límit per la presentació de candidatures : 2 de febrer a les 20.30 hores.

-Data i hora de les eleccions : 4 de febrer a les 20.30 hores. 


Federacions Olimpiques

 

 
-Ferran Riu Minguella -Federació Andorrana d'Atletisme ( 4 vots)
 
 
 
 
 
-Joaquim Tomàs Baldrich -Federació Andorrana de Basquetbol ( 3 vots)
-Josep Antoni Guerra Alvarez -Federació Andorrana de Canoa-Caiac ( 4 vots)
-Lluís Torralba Massip -Federació Andorrana d'Esports de Gel ( 3 vots)
-Albert Coma Zamboni -Federació Andorrana d'Esqui ( 6 vots )
-Eva Rodriguez Machado -Federació Andorrana de Gimnàstica ( 3 vots)
-Didier Aleix Tugas -Federació Andorrana d'Hípica ( 3 vots)
-Jacint Risco Subirà -Federació Andorrana de Judo ( 3 vots )
-Josep Anton Juste Esteban - Federació Andorrana de Natació ( 4 vots)
-Antoni Vilella - Federació Andorrana de Taekwondo ( 3 vots)
-Francesc Garcia Garcia -Federació Andorrana de Tennis ( 3 vots )
-Patrick Rodriguez Chalais - Federació Andorrana de Tennis-taula ( 3 vots)
-Joan Tomás Roca -Federació Andorrana de Tir ( 3 vots)
-Josep Maria Pla -Federació Andorrana de Vela ( 3 vots )
-Tomás Riart Escriba -Federació Andorrana de Voleibol ( 3 vots )
 
 Representants de les Federacions no Olímpiques
-Antoni Garcia -Federació Andorrana de Karate ( 1 vot )
-Hector Pascó Suriol -Federació Andorrana de Muntanyisme ( 1 vot )
-Gualbert Osorio Achurra -Special Olimpics (1 vot)
Representants dels Atletes Olimpics
-Carolina Cerqueda Santacreu (1 vot)
-Vicky Grau Muxella ( 1 vot)
-Francesc Repiso Moreno ( 1 vot)
-Santiago Lopez Prats ( 1 vot )
Membres de l'antiga Comissió Permanent
 -Jaume Martí Mandicó ( 1 vot)
-Manuel Fernández Hermoso  ( 1 vot)
 -Jordi Cerqueda Sierra ( 1 vot )
Membres cooptats
-Àlex Antor Seignourel -Proposat per F. Esqui (1 vot )
-Miquel Armengol Pons -Proposat per F. Judo (1 vot)
-Josep Graells Esquius -Proposat per F.Atletisme (1 vot)
-Josep Martinez Crespo -Proposat per F. Tennis (1 vot)
-Jordi R. Minguillón Capdevila -Proposat per F. E.Gel (1vot)
-Laura Salvans Abetlla -Proposada per F. Tir (1 vot)
-Marisa Sanchez Castrillo -Proposada per F. Canoe-Caiac (1 vot)
-Jordi Verdaguer Ferrer -Proposat per F. Basquetbol (1 vot )
Membres d'Honor
-Isidre Baró Cabanes -President Honorari
-LLuis Molné Armengol -President Honorari
-Josep Mª Cosan - Membre d'Honor
 
 

 

 
 

Imatges

Pròxims esdeveniments

Especial OG 2012

Joan+Tomas+Roca+Olympics+Day+10+Shooting+7Rloo7WX4LFl.jpg