L’Assemblea General del Comitè Olímpic Andorrà durant el període 2016-2020 la integren els següents membres:

 

Representants de les Federacions Olímpiques :

NomFederació
Bernat Vilella Sala Federació Andorrana d’Atletisme
Joaquim Tomàs Baldrich Federació Andorrana de Basquetbol
Josep A. Guerra Álvarez Federació Andorrana de Canoa-Caiac
Gerard Riart Escribà Federació Andorrana de Ciclisme
Lluís Torralba Massip Federació Andorrana d’Esports de Gel
Albert Coma Zamboni Federació Andorrana d’Esquí
Victor Domingos dos Santos Federació Andorrana de Futbol
M. Eva Rodríguez Machado Federació Andorrana de Gimnàstica
Xavier Espot MiróFederació de Golf d’Andorra
Gerard Pifarré Ros Federació Andorrana d’Handbol
Catherine Phae Chevron Federació Andorrana d’Hipica
Alain Cabanes Galian Federació de Judo i Ju-jitsu
Xavier Herver Merino Federació Andorrana de Karate
Jaume Esteve FernándezFederació Andorrana de Muntanyisme
Joan Clotet Calves Federació Andorrana de Natació
Antoni Rovira Roca Federació Andorrana de Rugbi
Sergi Sogas Rodríguez Federació Andorrana de Taekwondo
Francesc Garcia Garcia Federació Andorrana de Tennis
Lluís Rovira Donadeu Federació Andorrana de Tennis Taula
Laura Salvans Abetlla Federació Andorrana de Tir
Alex Jerez Herrero Federació Andorrana Tir amb Arc
Josep Maria Pla Maronda Federació Andorrana de Vela
Jordi Verdaguer Ferré Federació Andorrana de Voleibol

Representants de les Federacions no Olímpiques

NomFederació
Ramon PlanellasAutomòbil Club d’Andorra
Josep Punti Tigel Federació Motociclista d’Andorra
Lluís Pallarés PapasseitFederació Andorrana de Patinatge
Francesc Galera Zamora Federació Andorrana de Petanca
Daniel José QueraltóFederació d’Escacs Valls d’Andorra
Àlex Terés UlierSpecial Olympics Andorra

Membres de l’antiga Comissió Permanent

Nom
Jaume Martí Mandicó
Aitor Osorio Martí
Ferran Riu Minguella

Representants dels atletes olímpics

Nom
Cristina Llovera Rossell
Laura Sallés López
Kevin Esteve Rigaill
Laura Soulié Tabasz

Membres Cooptats

Nom
Robert Aleu Consegal
Jordi Cerqueda Sierra
Xavier Folguera Sendra
Josep A. Garcia González
Anna López Ambatlle
Jordi R. Minguillón Capdevila
Anna Pallarés Papasseit
Alba Reguant Closa
Florence Rigaill Palloure
Elsa Rigau Espiell
Marisa Sánchez Castrillo
Àlex de Santiago
Joan Tomàs Roca

Membres d’Honor

NomTítol
Isidre Baró Cabanes President honorari
Lluís Molné Armengol President honorari
Josep Maria Cosan NadalMembre d’Honor